Płocki Portal Ślubno-Weselny
  Dzisiaj jest: sobota, 19 września 2020 r., Imieniny: Januarego, Teodora   rss  
 
Redakcja
Artykuły
Forum dyskusyjne
Ślub
Wesele
Formalności
Niezbędnik
Ciekawostki
Płockie Imprezy

Artykuły .:. Niebanalny pierścionek zaręczynowy 


Niebanalny pierścionek zaręczynowy

Sobotni wieczór. Sabat czarownic czyli tradycyjne babskie spotkanie z dziewczynami z liceum. Bach! Kaśka się zaręczyła! "Och cudownie, gratulacje, nareszcie" – wyrywamy sobie rękę Kaśki i oglądamy pierścionek który jest...hmmm... łudząco podobny do tego który Michał dał Marysi, a Tomek Karolinie...


Okrągły brylant oprawiony w żółte lub białe złoto jest od pewnego czasu powszechnie uznawany za "Prototypowy Pierścionek Zaręczynowy" czy też "Ten-Jedyny-Którego-Pragną-Wszystkie-Kobiety". Kończy się to jednak tym, że na palcach większości zaręczonych dziewczyn są niemal identyczne pierścionki, a coś, co miało być symbolem wyjątkowego uczucia, stało się masowym produktem, kupowanym w jubilerskich supermarketach. Więc jeśli nie pojedynczy brylant, to co?

Po pierwsze kolor....

Oczywiście brylanty pozostają faworytami, ale coraz częściej błyszczą w towarzystwie innych kamieni szlachetnych takich jak szmaragdy, tanzanity, turmaliny, szafiry czy rubiny. To wybór trochę bardziej ryzykowny niż bezbarwny diament więc warto doglębnie zbadać preferencje przyszłej narzeczonej i zastanowić się, jakie kolory lubi i w jakich najczęściej można ją zobaczyć. Warto przy okazji zainteresować się symboliką kamieni. Czy to nie ciekawe, że rubin rozpala namiętność i chroni przed zdradą, szmaragd zapewnia pokój między małżonkami, a szafir pomaga podejmować młodym mądre decyzje?

Pierścionek zaręczynowy
 

Pierścionek zaręczynowy
 

Pierścionek zaręczynowy
 

Pierścionek zaręczynowy
 

Po drugie retro...

Drugi ważny trend to pierścionki w stylu vintage, czyli takie, które wyglądają jak przekazywany z pokolenia na pokolenie pierścionek prababci. Chodzi zarówno o modne od pewnego czasu klasyczne wzory typu markiza (czyli podobne do pierścionka Kate Middleton), jak i powracający z impetem styl art déco, czyli geometryczne kształty, symetria i mocne, kontrastowe barwy. Jeśli autentyczna biżuteria „z epoki“ jest poza zasięgiem naszego portfela, warto wybrać pierścionek stylizowany lub zlecić jubilerowi wykonanie pierścionka według wybranego wzoru.

Pierścionek zaręczynowy
 

Pierścionek zaręczynowy
 

Pierścionek zaręczynowy
 

Pierścionek zaręczynowy
 

Po trzecie łączone złoto...

Żółte, białe czy różowe? Po co się ograniczać! Złoto świetnie czuje się we własnym towarzystwie. Różowe złoto wspaniale komponuje się z białym, białe z żółtym a i wszystkie trzy razem wyglądają pięknie i oryginalnie. Ale uwaga, ważne by nie przesadzić. Łączone złoto plus brylanty – tak, ale trzy rodzaje złota i kolorowe kamienie to już odrobinę zbyt dużo!

I najważniejsze – pierścionek to symbol wyjątkowego uczucia na całe życie, dlatego warto trzymać się z dala od jubilerskich molochów, które codziennie sprzedają setki identycznych modeli i postawić na oryginalność.

Pierścionek zaręczynowy
 

Pierścionek zaręczynowy
 

Pierścionek zaręczynowy
 

Pierścionek zaręczynowy
 

Partner portalu abcslubu - Agata Kołomyjska, Acclamatio / www.acclamatio.pl

Źródło: abcslubu.pl
www.abcslubu.pl
www.facebook.com/abcslubu

Reklama
ABC fotografii
Promocje
Promocje
Katalog firm
Komis ślubny
Humor
Partnerzy
Linki
Osób on-line: 1
                  .:. Regulamin .:. Reklama .:. Statystyki .:. Dodaj firmę .:.
 
Copyright 2007-2020 © by wesele.plock.pl. All rights reserved.
Projekt graficzny i oprogramowanie serwisu: Jarosław Gębka.