Płocki Portal Ślubno-Weselny
  Dzisiaj jest: środa, 28 września 2022 r., Imieniny: Marka, Wacława   rss  
 
Redakcja
Artykuły
Forum dyskusyjne
Ślub
Wesele
Formalności
Niezbędnik
Ciekawostki
Płockie Imprezy

Artykuły .:. Pomysły na dekoracje kościoła i sali weselnej 


Pomysły na dekoracje kościoła i sali weselnej

Planując ślub większość z nas bardzo często decyduje się na tradycyjne wesele zapraszając swoją rodzinę i przyjaciół. Przy organizacji takiego ślubu, oprócz bukietu ślubnego i butonierek warto pomyśleć o dekoracji kościoła oraz sali weselnej, w której będą się bawić goście. Nie oznacza to jednak, że dekoracje te muszą być duże, bogate i pełne przepychu, zwłaszcza obecnie, gdy króluje trend na minimalizm oraz prostotę.


Kościół to najważniejsze miejsce, w którym odbywa się ceremonia ślubu, dlatego jeśli zdecydujemy na jego udekorowanie to powinny się w nim znajdować kompozycje nawiązujące swoim kolorem do koloru kwiatów w bukiecie ślubnym Panny Młodej. Zastanówmy się też nad kształtem i wyglądem dekoracji, czy zależy nam, aby były one bogate w swojej formie czy też bardziej skromne i delikatne. Główną dekorację stanowi kompozycja z kwiatów, czyli ikebana, która ustawiona jest przed ołtarzem lub też ta sama kompozycja, ale w wersji mniejszej, która może być ustawiona bezpośrednio pod amboną. Zazwyczaj dekoracja ta wykonana jest z kwiatów, których kolorystyka odnosi się do koloru kwiatów w bukiecie Panny Młodej.

Dekoracje kościoła i sali weselnej

Dekoracje kościoła i sali weselnej

Dekoracje kościoła i sali weselnej

Ważne, aby pamiętać o ozdobieniu kwiatami miejsca gdzie siedzi Para Młoda. Na górnej części klęcznika ładnie prezentować się będą kwiaty ułożone pojedynczo z dodatkiem zieleni, np. bluszczu, który układamy w formie zwisającej, bardzo ładnie prezentuje się on na białym tle i dodaje całej kompozycji subtelności. Na oparciu krzeseł najczęściej przyczepia się również pojedynczy kwiat lub po prostu zawiązuje się delikatną kokardę. Klęcznik oraz krzesła mogą być osłonięte białym materiałem, który często jest już przygotowywany przed ceremonią.

Dekoracje kościoła i sali weselnej

Dekoracje kościoła i sali weselnej

Dekoracje kościoła i sali weselnej

Przeważnie dekoracje wykonuje się również na obrzeżach ławek, wieszając tam np. kokardę z tiulu wraz z pojedynczym kwiatem lub też sam kwiat z dodatkiem rośliny w formie zwisającej, np. bluszcz, dichondra lub trawa niedźwiedzia. Kwiat może być fantazyjnie opleciony taką rośliną, co spowoduje, że dekoracja nie będzie wyglądać standardowo. Dodatkowo dla wspaniałego efektu i podkreślenia klimatu ślubu możemy ustawić wzdłuż ławek i przejścia małe świeczki, bądź rozsypać płatki róż.

Dekoracje kościoła i sali weselnej

Dekoracje kościoła i sali weselnej

Dekoracje kościoła i sali weselnej

Dekoracje kościoła i sali weselnej

Nieraz dekorowana jest także przestrzeń na holu kościoła, tuż przed ławkami, gdzie ustawiona może być kompozycja z kwiatów lub np. pojedyncze duże wazony bądź donice z bukietami kwiatów jednego gatunku lub mieszanych.Bezpośrednio przed wejściem do kościoła można podobnie ustawić donice z kompozycją kwiatową lub wazony z kwiatami. Taka dekoracja z pewnością będzie przykuwać uwagę wchodzących do kościoła gości i pięknie prezentować się szczególnie latem.

Dekoracje kościoła i sali weselnej

Dekoracje kościoła i sali weselnej

Jeśli chodzi o dekoracje sali weselnej dominują tutaj głównie kompozycje koktajlowe z kwiatów mieszanych (ikebany) ustawione na stołach, w tym główna kompozycja znajdująca się przed Parą Młodą. Powoli jednak takie kompozycje (ikebany) odchodządo lamusa na rzecz prostych wazonów z pojedynczym kwiatem lub bukietem kwiatów w jednym gatunku. Wygląda to bardzo minimalistycznie, ale efektownie. Takie wazony z kwiatami bądź inne kompozycje również możemy ustawić na parapetach, na blacie baru, w toaletach lub w innych miejscach, w których nie będą one przeszkadzać. Niektóre Pary Młode życzą sobie, aby przed salą weselną była ustawiona tablica z listą gości i zazwyczaj stosuje się to raczej przy większej liczbie osób. Do takiej tablicy możemy także przyczepić małą, delikatną dekorację kwiatową. Przed wejściem do sali mogą też stać kompozycje np. na specjalnych stojakach, wykonane z żywych kwiatów, bądź donice, np. podświetlane, które są bardzo modne w tym roku, a w nich kwiatowebukiety. Jeśli sala weselna posiada też taras, na który goście mogą wychodzić, również warto pomyśleć nad dekoracją kwiatową w tym miejscu, zwłaszcza latem, a przy zadaszeniu np. powiesić efektowne kule z kwiatów żywych, dodatkowo w porze wieczornej rozstawić świeczki bądź dekoracyjne latarenki.

Dekoracje kościoła i sali weselnej

Dekoracje kościoła i sali weselnej

Wyżej wymienione dekoracje i kompozycje kwiatowe wybieramy zgodnie z potrzebami ślubu oraz naszymi oczekiwaniami. Ważnym elementem jest przede wszystkim wygląd kościoła oraz sali weselnej. Do mniejszych pomieszczeń wybierzmy niewielkie kompozycje w stonowanych kolorach, do większych pomieszczeń pasują kompozycje bogatsze w swojej formie.

Dekoracje kościoła i sali weselnej

Dekoracje kościoła i sali weselnej

Dekoracje kościoła i sali weselnej

Dekoracje kościoła i sali weselnej

Dobrze jest także śledzić najnowsze trendy ślubne, dzięki, którym uzyskamy podpowiedzi i wskazówki, co jest modne w danym czasie. W tym roku np. popularne są wesela w stylu vintage. Uroczystości organizowane są w pałacach lub ogrodach, a motywem przewodnim w wyglądzie Panny Młodej jest tiara na głowie i strusie pióra, a u Pana Młodego obowiązkowa muszka zamiast krawatu.

Na czasie są również wesela w stylu ekologicznym. Zaproszeni goście przynoszą zrobione własnoręcznie życzenia, a na stołach królują drewniane eko winietki i ekologiczna żywność. Sama Panna Młoda może być też eko mając na sobie suknię wykonaną z materiałów ekologicznych.

Kolorem dominującym ma być biel, brąz oraz beżowy. Modna jest również pastelowa mięta. W tych barwach mają być nie tylko bukiet Panny Młodej, suknia świadkowej czy krawat Pana Młodego, ale również różnego rodzaju dodatki, dekoracje czy kompozycje ślubne. Te kolory uzupełniać ma głównie tradycyjny róż. Wśród kwiatów główną rolę odgrywają piwonie, z których będą robione wiązanki ślubne, pojawią się one również w zaproszeniach i dekoracjach sali.

Bardzo trendy są też w tym roku papierowe ozdoby, m.in. cieszące się popularnością girlandy, które mogą też być wykonane z żywych kwiatów lub wstążek. Ozdabia się nimi głównie wejście do sali weselnej, stoły oraz żyrandole.

Jak widać aktualnie odchodzi się od tradycyjnych wesel, gdzie dominowała obfitość i mieszanka różnych gatunków kwiatów. Wyznaje się zasadę: im mniej, tym lepiej. Minimalizm i prostota to główne cechy wesela nowoczesnego. Ma być zwiewnie, romantycznie, a nawet i ekologicznie..

Specjalista portalu abcslubu.pl - Maja Skubich, Studio Florystyczne Bukieciarnia / www.bukieciarnia.gda.pl

Źródło: abcslubu.pl
www.abcslubu.pl

www.facebook.com/abcslubu

Reklama
Komis sukien ślubnych
Promocje
Promocje
Katalog firm
Komis ślubny
Humor
Partnerzy
Linki
Osób on-line: 3
                  .:. Regulamin .:. Reklama .:. Statystyki .:. Dodaj firmę .:.
 
Copyright 2007-2022 © by wesele.plock.pl. All rights reserved.
Projekt graficzny i oprogramowanie serwisu: Jarosław Gębka.