Płocki Portal Ślubno-Weselny
  Dzisiaj jest: czwartek, 19 września 2019 r., Imieniny: Januarego, Teodora   rss  
 
Redakcja
Artykuły
Forum dyskusyjne
Ślub
Wesele
Formalności
Niezbędnik
Ciekawostki
Płockie Imprezy

Artykuły .:. Międzynarodowe wesele 


Międzynarodowe wesele

Ze względu na globalizację, większą mobilność i chęć odkrywania nowych lądów, coraz częściej wchodzimy w związki z obcokrajowcami. Egzotyczny wygląd partnera, inna kultura, nowe doświadczenia, wszystko to wydaje się jak z bajki. Jednak po jednym ze szczęśliwszych dni w naszym życiu, zaręczynach, jak kubeł zimnej wody dochodzi do nas świadomość tego, co ma nastąpić – wesele międzynarodowe. Jak zorganizować takie przyjęcie? Jak połączyć dwie obce kultury? Co zrobić by goście weselni, mimo barier językowych, dobrze się bawili?

Pierwsze pytanie, które się nasuwa – czy zatrudnić tłumacza? Jeśli planujesz zawarcie ślubu w urzędzie stanu cywilnego, jest to wymagane i musi to być tłumacz przysięgły. Niektóre pary wynajmują tłumacza również na uroczystość ślubną w kościele oraz na wesele. Jego obecność na pewno sprawi, że zagraniczni goście poczują się swobodniej, jednak niektórzy uważają, że może to sprawić, iż przyjęcie weselne może stracić swoją dynamikę.

Dobrym pomysłem jest wynajęcie zespołu muzycznego, w którym mamy anglojęzycznego wodzireja. Jednak warunkiem na powodzenie takiego przedsięwzięcia, jest to, aby większość gości znała chociaż podstawy tego języka. W tej chwili, wychodząc naprzeciw potrzebom rynkowym, wiele kapel ogłasza się z taką ofertą. Jeśli jednak angielski może sprawiać trudność naszym gościom, poszukajmy wodzireja, który potrafi porozumiewać się językiem Twojego zagranicznego partnera.

Z kolei, gdy nie planujesz wynajmować osoby władającej obcym językiem, warto aby w trakcie przyjęcia pojawił się toast wygłoszony w obcym języku. Można również umieścić, przy każdym talerzyku osoby obcojęzycznej, przemowę rodziców czy świadków, tłumaczoną na język współmałżonka. Należy zadbać również o to, by znalazł się ktoś, kto wytłumaczy obcojęzycznym gościom, o co chodzi w zabawach weselnych, aby również oni mogli brać w nich udział. Jeśli w kraju Twojego partnera urządzane są jakieś tradycyjne zabawy weselne, warto by one znalazły się także na Twoim przyjęciu. Pozwoli to na integrację międzykulturową, pomoże przełamać bariery językowe i kulturowe.

Obowiązkowo przy stole weselnym muszą znaleźć się winietki. Dzięki temu, że osoby obcojęzyczne usiądą obok siebie, nie będą one czuły skrępowania albo nudy ze względu na barierę językową. Nie obawiajmy się, że przez to goście z zagranicy nie zintegrują się z polakami. Podczas wspólnych zabaw czy przy kieliszku na pewno znajda wspólny język.
W tym miejscu warto wspomnieć o alkoholu. Nie każdy naród, tak jak Polacy, preferuje wódkę na weselu. Warto zadbać o to, by na stole znalazły się również inne trunki.

Obcokrajowcy, biorący udział w polskich weselach, są na ogół pozytywnie nimi zaskoczeni. Chętnie przełamują bariery i wczuwają się w klimat polskich przyjęć ślubnych. Przełamując konwenanse, pozostawiają z boku stonowane maniery i dołączają do dzikich, szalonych zabaw Polaków. Więc jeśli obawiasz się, jak wypadnie Twoje międzynarodowe wesele, możesz już spać spokojnie.


Reklama
Komis sukien ślubnych
Promocje
Promocje
Katalog firm
Komis ślubny
Humor
Partnerzy
Linki
Osób on-line: 5
                  .:. Regulamin .:. Reklama .:. Statystyki .:. Dodaj firmę .:.
 
Copyright 2007-2019 © by wesele.plock.pl. All rights reserved.
Projekt graficzny i oprogramowanie serwisu: Jarosław Gębka.