Płocki Portal Ślubno-Weselny
  Dzisiaj jest: czwartek, 20 lutego 2020 r., Imieniny: Leona, Ludomira   rss  
 
Redakcja
Artykuły
Forum dyskusyjne
Ślub
Wesele
Formalności
Niezbędnik
Ciekawostki
Płockie Imprezy

Artykuły .:. Kiedy i jak zapraszać gości? 


Kiedy i jak zapraszać gości?

Gdy ostateczna lista gości zostanie ułożona, a zaproszenia będą wybrane i wypisane, wówczas nadchodzi czas, aby odwiedzić gości i poinformować ich o zbliżającej się uroczystości.

Naprawdę warto dbać o to, by osobiście odwiedzić wszystkich zapraszanych, a szczególnie tych najważniejszych, czyli dziadków, chrzestnych i rodzeństwo oraz najbliższych przyjaciół. Jeśli chodzi o dalszą rodzinę, często złożenie wizyty jest trudne ze względu na dużą odległość od miejsca ich zamieszkania. Wówczas można zdecydować się na przesłanie ich pocztą. Mimo zmieniających się realiów, należy jednak bezwzględnie zapomnieć o drodze elektronicznej (mailowej lub poprzez sms) jako możliwości komunikowania się w sprawie ślubu i wesela. To wydarzenie zbyt ważne i otoczone swoistym, dość tradycyjnym i nadal konserwatywnym klimatem, by posługiwać się wirtualnymi sposobami porozumiewania.

Zwykle terminarz Pary Młodej jest bardzo napięty i zaplanowany z rocznym lub nawet dłuższym wyprzedzeniem. Jednakże swoich gości wystarczy poinformować o przygotowaniach z 2,3-miesięcznym wyprzedzeniem, nie wcześniej. Taki czas pozwoli dobrze przygotować się do ceremonii i przyjęcia (chodzi głównie o stroje oraz prezenty), a także wziąć potrzebne dni wolne od pracy.

Przy okazji warto wspomnieć o zawiadomieniach. To popularny sposób informowania o ślubie osób, których nie zaprasza się na przyjęcie, lecz jedynie chce się powiadomić o fakcie zawarciu związku. Można tę kwestię rozstrzygnąć dwojako - zawiadomienia można rozesłać kilkanaście dni przed ceremonią. Wówczas można się spodziewać, że osoby przyjdą do kościoła lub urzędu stanu, by złożyć życzenia Młodej Parze. Można wysłać informację po fakcie - do dwóch tygodni po zaślubinach - w których zawrze się informację, że wstąpiło się w związek małżeński.Reklama
demoty.info.pl
Promocje
Promocje
Katalog firm
Komis ślubny
Humor
Partnerzy
Linki
Osób on-line: 4
                  .:. Regulamin .:. Reklama .:. Statystyki .:. Dodaj firmę .:.
 
Copyright 2007-2020 © by wesele.plock.pl. All rights reserved.
Projekt graficzny i oprogramowanie serwisu: Jarosław Gębka.