Płocki Portal Ślubno-Weselny
  Dzisiaj jest: wtorek, 19 marca 2019 r., Imieniny: Józefa, Bogdana   rss  
 
Redakcja
Artykuły
Forum dyskusyjne
Ślub
Wesele
Formalności
Niezbędnik
Ciekawostki
Płockie Imprezy

Artykuły .:. Dzieci na ślubie oraz weselu 


Dzieci na ślubie oraz weselu

Obecność dzieci podczas ślubu oraz na przyjęciu weselnym wielu narzeczonym planującym najważniejszy dzień we wspólnym życiu spędza sen z powiek. Wiele osób nie wyobraża sobie, że uda się zorganizować ten dzień tak, by rodzice zechcieli zostawić swe pociechy w domach. Z drugiej strony każdy ma świadomość, że dziecko może przeszkadzać w ważnych chwilach ceremonii ślubnej czy podczas zabawy. Trudno jest zatem rozwiązać ten problem w taki sposób, by zarówno narzeczeni, jak i wszyscy goście byli zadowoleni.

Młoda Para, planując swe wesele, musi więc dokładnie wiedzieć, czy chce, aby podczas ceremonii zaślubin oraz na przyjęciu po niej były obecne dzieci i to, jaka mają odgrywać rolę (np. nieść obrączki, sypać kwiaty przed Parą Młodą), czy nie życzy sobie ich obecności. Jest to bardzo istotne. Od tej decyzji zależy szereg kolejnych działań oraz wypracowanie wspólnego stanowiska wobec rodziny i znajomych.

Przede wszystkim należy działać konsekwentnie i wszystkich gości potraktować jednakowo. Nie do pomyślenia jest taka sytuacja, w której jednych gości zaprosi się wraz z dziećmi, a innych poprosi się o pozostawienie ich w domach. Jeśli zaprasza się wszystkich gości wraz ze swymi latoroślami, to do nich należy decyzja, czy chcą je zabrać ze sobą. Należy to uszanować i z góry uprzedzić o istnieniu takiej możliwości.

W rodzinach, w których jest dużo małych dzieci, część osób nie wyobraża sobie, że mogłoby przyjść na przyjęcie bez dzieci. W takiej sytuacji należy zaproponować rodzicom i dzieciom dogodne rozwiązania oraz zapewnić warunki do dobrej zabawy. Można próbować przekonać do zmiany decyzji. W zamian za rozłąkę można zaproponować fachową opiekę nad dziećmi na czas wesela. Sprawdzi się zatrudnienie wykwalifikowanej, zaufanej opiekunki, która spędzi czas we wskazanym miejscu z wszystkimi dziećmi. Można się zdecydować na pomoc lubianej cioci, która nie bierze udziału w przyjęciu, a chętnie opiekuje się najmłodszymi członkami rodziny. Kiedy te propozycje nadal nie odwiodą rodziców od chęci zabawy wraz z dziećmi, należy zadbać, by się nie nudziły i w najmniejszym stopniu przeszkadzały rodzicom w zabawie.
Warto ustalić z kierownikiem lokalu, w którym ma odbywać się wesele, by dzieci mogły zasiąść przy osobnym stole oraz by podano im specjalne menu. Trzeba również zatroszczyć się o to, aby dzieci nie miały dostępu do alkoholu. A jeśli chodzi o wstępny toast, dobrym rozwiązaniem jest, by mogły wypić bezalkoholowego dziecięcego szampana. Pociechy poczują się ważne i niepominięte podczas ważnego obyczaju. Dobrym rozwiązaniem byłoby też zapewnienie dzieciom opieki przy stole ze strony starszego kuzynostwa lub jednej z osób będących na weselu oraz wymyślenie dla nich specjalnych zabaw. Dzięki temu podczas przyjęcia nie będą one znudzone i zmęczone. Oczywiście o fakcie, że dzieci zapewne nie będą tak długo się bawiły, jak ich rodzice oraz, że trzeba będzie je wcześniej położyć, należy pamiętać i przygotować się na tę sytuację. Warto wcześniej zorganizować pomieszczenie, w którym będzie można bezpiecznie położyć wszystkie dzieci i w którym nie będą bały się przebywać. Wiele hoteli, w których organizuje się przyjęcie, ma tak przygotowaną ofertę, że na czas przyjęcia miejsce dla dzieci jest zapewnione, trzeba to jedynie ustalić.

Należy pamiętać, że w tym ważnym dniu, jakim jest ślub, wszystko powinno przebiegać bez najmniejszych zakłóceń. Dlatego warto kwestię dzieci rozważyć wcześniej. Jeśli uprzedzi się gości z wyprzedzeniem odnośnie do podjętej decyzji, nie powinni mieć oni obiekcji. Należy się spodziewać, że dostosują się do oczekiwań najważniejszych tego dnia osób.Reklama
Komis sukien ślubnych
Promocje
Promocje
Katalog firm
Komis ślubny
Humor
Partnerzy
Linki
Osób on-line: 13
                  .:. Regulamin .:. Reklama .:. Statystyki .:. Dodaj firmę .:.
 
Copyright 2007-2019 © by wesele.plock.pl. All rights reserved.
Projekt graficzny i oprogramowanie serwisu: Jarosław Gębka.