Płocki Portal Ślubno-Weselny
  Dzisiaj jest: czwartek, 20 lutego 2020 r., Imieniny: Leona, Ludomira   rss  
 
Redakcja
Artykuły
Forum dyskusyjne
Ślub
Wesele
Formalności
Niezbędnik
Ciekawostki
Płockie Imprezy

Artykuły .:. Księga gości 


Księga gości

Na uwiecznienie wspomnień ślubno-weselnych jest wiele tradycyjnych pomysłów jak zdjęcia ślubne, czy film, nakręcony przez kamerzystę. Ostatnio coraz popularniejszy staje się inny sposób. Księga gości weselnych będzie oryginalną pamiątką ślubną, do której będziemy zaglądać równie chętnie jak do zdjęć.

Standardowa księga gości przypomina album z pustymi, białymi kartkami. Goście weselni wpisują w nią swoje życzenia dla Pary Młodej. Taki album można kupić za kwotę ok 100 zł.

Co zrobić aby uatrakcyjnić księgę? Wykonana samodzielnie przez Państwa Młodych na pewno będzie dużo ciekawsza i oryginalniejsza. Pozwoli to też na uniknięcie sztampowych elementów, często zdobiących okładki albumu.
Na pierwszej stronie księgi można umieścić podziękowanie dla gości za ich udział w uroczystości. Ładnie będzie też wyglądał jakiś cytat, np. o miłości.
Kolejnym pomysłem, jest pozostawienie przy księdze aparatu fotograficznego. Po wpisaniu życzeń, goście robią sobie zdjęcie, następnie będą ona wklejone pod słowami zostawionymi przez danych weselników.
Przy albumie można też położyć kredki czy kolorowe długopisy. Uzdolnieni artystycznie gości czy nawet dzieci z chęcią zostawią jakąś kreatywną pamiątkę na stronie.

Możemy również skierować prośbę do gości, aby oprócz życzeń, zostawiali w księdze różne rady dotyczące życia małżeńskiego, czy ciekawe historie, związane z parą młodą.

Aby księga była jeszcze atrakcyjniejsza, zarówno dla pary młodej, jak i dla gości, można na jej początku umieścić zdjęcia nowożeńców z dzieciństwa, okresu młodzieńczego, narzeczeństwa, czy z wieczoru panieńskiego/kawalerskiego.

Jeśli po weselu zostaną jeszcze jakieś czyste kartki, możemy je przeznaczyć na najciekawsze zdjęcia z przyjęcia, lub te najpiękniejsze z sesji zdjęciowej.
W księdze można również umieścić tekst pierwszej piosenki, zaproszenie ślubne czy zdjęcia obrączek.

Miejsce, w którym będzie leżała księga podczas wesela, jest dość ważną kwestią. Powinno być widoczne. Najlepiej, jeśli księga będzie leżeć przy wejściu na salę. Za każdym razem, gdy goście będą wchodzić i wychodzić, będą oni zauważać album. Ponadto poproście zespół, aby co jakiś czas przypominał weselnikom, o możliwości wpisania się do księgi.

Album powinien stanowić pamiątkę przede wszystkim dla Pary Młodej, tak aby z chęcią po latach wciąż do niego wracali. Więc pamiętajcie, umieśćcie w nim to, czego oglądanie będzie sprawiało przyjemność właśnie Wam.


Reklama
Promocje
Promocje
Katalog firm
Komis ślubny
Humor
Partnerzy
Linki
Osób on-line: 2
                  .:. Regulamin .:. Reklama .:. Statystyki .:. Dodaj firmę .:.
 
Copyright 2007-2020 © by wesele.plock.pl. All rights reserved.
Projekt graficzny i oprogramowanie serwisu: Jarosław Gębka.