Płocki Portal Ślubno-Weselny
  Dzisiaj jest: wtorek, 19 marca 2019 r., Imieniny: Józefa, Bogdana   rss  
 
Redakcja
Artykuły
Forum dyskusyjne
Ślub
Wesele
Formalności
Niezbędnik
Ciekawostki
Płockie Imprezy

Artykuły .:. Gdzie zorganizować wesele? 


Gdzie zorganizować wesele?

Kwestię, gdzie zorganizować wesele, należy rozważyć na samym początku przygotowań ślubnych. Od tej decyzji zależą bowiem wszystkie inne. Zazwyczaj na bazie lokalu buduje się również charakter przyjęcia. Bywa nawet tak, że wybór obiektu determinuje termin zawarcia związku.

Jeśli Państwo Młodzi pochodzą z różnych miejscowości, przede wszystkim należy zdecydować, w której z nich zorganizować ślub i wesele. Tradycja mówi, że te uroczystości powinny odbywać się w miejscowości rodzinnej Panny Młodej. Dziś odchodzi się od tego zwyczaju i dopuszczalne jest zorganizowanie uroczystości tam, gdzie będzie wygodniej.

Zazwyczaj wybór lokalu na przyjęcie weselne powodowany jest ilością środków, które chce się przeznaczyć na organizację przyjęcia weselnego. Możliwości jest wiele i można wydać na ten cel każdą ilość pieniędzy. Naturalnie, jest szansa, by wydając niewielką sumę, zorganizować wyjątkowe wesele i zaskoczyć gości. Ale oczywiście łatwiej jest, gdy suma jest większa nie nie wprowadza się zbyt rygorystycznych ograniczeń finansowych. Najczęściej wybieranymi miejscami są domy weselne, zamki i pałace dysponujące salami weselnymi, restauracje, hotele, a także zajazdy. Nadal popularne są również remizy i stołówki. Pary o bardziej nowoczesnym podejściu do sprawy wesela i chcące spontanicznej zabawy gości wybierają coraz chętniej kluby a nawet dyskoteki.

Przede wszystkim sala musi być odpowiednio dopasowana do liczby gości. Niektóre obiekty dysponują dwiema salami, wtedy jedną można przeznaczyć do serwowania posiłków, a drugą na zabawę gości. W większości sal liczba osób jest także uzależniona od ustawienia stołów. Zazwyczaj w układzie zasiadanym można usadzić większą liczbę osób niż w podkowie. Obie sprawy należy uwzględnić już na początku przygotowań do wesela.

Z pewnością dużo łatwiej jest zorganizować przyjęcie w miejscu, które specjalizuje się w organizacji wesel. Tam można skorzystać z fachowej pomocy doświadczonych osób - pomogą oni w zaplanowaniu przyjęcia, wyborze menu. Większość lokali oferuje także szereg dodatkowych usług, np. pomoc przy wyborze zespołu muzycznego, florystki, stylistki, a także wynajem samochodu. Gwarantują również odpowiednią oprawę stołu i dekorację sali. Wspomnieć trzeba, że liczne lokale oferują również swym klientom ciekawe atrakcje. Należą do nich: pieczone prosię bądź dzik, pokaz fajerwerków, wynajem fontanny czekolady i wiele innych.

Jednakże osoba pomysłowa i bardzo zdyscyplinowana jest w stanie również podjąć gości weselnych i zapewnić im dobrą zabawę. Trzeba wykazać się kreatywnością i wiedzą, gdzie znaleźć dobre kucharki i panie, które pieką ciasta na zamówienie. W małych miejscowościach nie powinno być z tym najmniejszego problemu i często nawet sąsiadki lub członkowie rodziny chętnie włączą się w przygotowania. Jeśli chodzi o dekorację sali - na pewno pomogą przyjaciółki i kuzynki. W ten sposób można znacznie zredukować koszty ślubu. Jednakże wymaga to znacznie większego zaangażowania Pary Młodej w przygotowania niż w przypadku sal weselnych.


Reklama
ABC fotografii
Promocje
Promocje
Katalog firm
Komis ślubny
Humor
Partnerzy
Linki
Osób on-line: 6
                  .:. Regulamin .:. Reklama .:. Statystyki .:. Dodaj firmę .:.
 
Copyright 2007-2019 © by wesele.plock.pl. All rights reserved.
Projekt graficzny i oprogramowanie serwisu: Jarosław Gębka.