Płocki Portal Ślubno-Weselny
  Dzisiaj jest: sobota, 19 września 2020 r., Imieniny: Januarego, Teodora   rss  
 
Redakcja
Artykuły
Forum dyskusyjne
Ślub
Wesele
Formalności
Niezbędnik
Ciekawostki
Płockie Imprezy

Artykuły .:. Druhna na medal - ubiór oraz obowiązki druhny 


Druhna na medal - ubiór oraz obowiązki druhny

W związku z bardzo ważną rolą pełnioną podczas ceremonii i wesela, świadkowa bądź druhna powinna być osobą bliską Pannie Młodej, zaufaną i godną powierzenia jej ważnych funkcji. To na jej barkach jest pomoc, kojenie nerwów, załatwianie różnych spraw czy rozwiązywanie konfliktów tak, by oszczędzić niepotrzebnych, negatywnych emocji ślubującej.


Perfekcyjna druhna jest gotowa do działania na długo przed ślubem. Jeśli Panna Młoda tylko wyraża na to zgodę i chętnie przyjmuje pomoc, świadkowa powinna być obecna przy jej boku podczas wybierania sukni ślubnej, dobierania idealnej fryzury i makijażu, kwiatów i dekoracji. Warto pamiętać, że to ważna funkcja narzucająca sporo wyzwań i obowiązków, jeśli więc nie czujesz się na siłach, by podjąć takie wyzwanie, nie zobowiązuj się do bycia druhną.


Fot. Dagnez

Obowiązki

Druhna ma być przy boku Panny Młodej na każdym etapie przygotowań i wesela. Poza powyższymi zadaniami do jej obowiązków należy też organizacja wieczoru panieńskiego, odbieranie prezentów z rąk gości, poprawianie welonu, przytrzymywanie bukietu w trakcie ceremonii, a także zadbanie o wszystkie niezbędne rzeczy, które mogą okazać się przydatne, a może o nich zapomnieć Panna Młoda. Warto, by świadkowa miała dobrze wyposażoną torebkę. Powinny znaleźć się w niej kosmetyki, plastry, zapasowe rajstopy, igła i nitka, miętówki i inne rzeczy, o których z dużym prawdopodobieństwem zapomni ślubująca, a które mogą okazać się niezastąpione.


Fot. Dagnez

Ubiór

Ubiór świadkowej w dużej mierze powinien być uzależniony od jej stylu i charakteru ceremonii. Z całą pewnością jednak powinna ona unikać bieli zarezerwowanej dla Panny Młodej. Mimo pewnej dowolności obowiązują ją jednak zasady dotyczące stroju. Druhna musi pamiętać, że będzie znajdować się w centrum uwagi i nie może przyćmić blasku Panny Młodej. Kolorystycznie można pozwolić sobie na wiele – mile widziane są zarówno pastele, jak i intensywne kolory. Pięknie i elegancko druha będzie wyglądać w długiej sukni. Jeśli wolimy jednak sukienki krótsze pamiętajmy, by z kolei nie były za krótkie. Mini to nienajlepszy i nieco niestosowny wybór w kontekście sprawowanej przez nas funkcji.


Fot. Dagnez

 

Specjalista portalu abcslubu.pl - Ula Wilgierz
Fot. Dagnez

Źródło: abcslubu.pl
www.abcslubu.pl
www.facebook.com/abcslubu


 

Reklama
ABC fotografii
Promocje
Promocje
Katalog firm
Komis ślubny
Humor
Partnerzy
Linki
Osób on-line: 5
                  .:. Regulamin .:. Reklama .:. Statystyki .:. Dodaj firmę .:.
 
Copyright 2007-2020 © by wesele.plock.pl. All rights reserved.
Projekt graficzny i oprogramowanie serwisu: Jarosław Gębka.