Płocki Portal Ślubno-Weselny
  Dzisiaj jest: sobota, 19 września 2020 r., Imieniny: Januarego, Teodora   rss  
 
Redakcja
Artykuły
Forum dyskusyjne
Ślub
Wesele
Formalności
Niezbędnik
Ciekawostki
Płockie Imprezy

Artykuły .:. Muzyka na wesele czyli jak wybrać odpowiedni zespół na wesele 


Muzyka na wesele czyli jak wybrać odpowiedni zespół na wesele

Wchodzisz na salę ze świeżutkim mężem pod pachą witana niezdecydowanymi uśmiechami gości. Czujesz w powietrzu jakiś "dym", skandal, coś... nie wiesz, o co chodzi, dopóki nie słyszysz pierwszych krzywych akordów „Sto lat” i pisku z głośników.


Spoglądasz na scenę, widzisz frontmana z gustownym przedziałkiem, w różowych spodniach, zielonej marynarce, uśmiechem pozbawionym jedynki, jeszcze trzy i pół kroku, bladość, pot, krew uderzająca do głowy i padasz... zaliczasz tzw. "glebę", a budząc się po 36 minutach widzisz nad sobą umalowane pięknie twarze cioć, teściowej, przaśne uśmiechy wujków, gdzieś dalej stoi batman, Di Caprio, a Bon Jovi z lampką szampana i psem Pluto przy nodze wygląda na lekko zmieszanego. Coś nie gra, ale teraz już wiesz, przypominasz sobie... Przed Tobą 10 godzin z TĄ kapelą, tym frontmanem, o nieeeeee!!!... I wtedy na szczęście czujesz jego subtelny dotyk i ciepłe pytanie: "Co się stało, kochanie, dlaczego krzyczysz przez sen: "Nie grać! Won stąd patałachy!" ? Wesele za pół roku, przecież nie wybraliśmy jeszcze zespołu! Wstajesz, wycierasz pot, jeszcze łyk wody mineralnej i toniesz spokojnie w znajomych objęciach, z myślą że masz jeszcze szansę, zasypiasz spokojnie czując na piersiach jego ciepły oddech...

Pewnie sam rwałbym włosy z głowy, gdybym stanął teraz przed dylematem sprawdzenia się w tak gigantycznym przedsięwzięciu logistycznym jak wesele ;) Jakże często rozmawiam z paniami czy panami z rozregulowanymi emocjami i rozbieganymi nerwowo gałkami ocznymi, jakże często słyszę o skandalach, muzykach spadających ze sceny lub zasypiających na stołach, wokalach, które podobno - z relacji świadków - brzmią jak tramwaj na zakręcie czy konający skowron, magicznych instrumentach, które grają bez ingerencji rąk ;) i... naprawdę... rozumiem te dylematy ;)) !  

Tak sobie pomyślałem - a cooo tam - poopowiadam trochę tutaj z życia i z pozycji bandleadera, czyli szefunia niezłej kapeli coverowej, działającej już baaaaardzo dłuuuugo na naszym rynku małego show-businessu ;) Przedstawię trochę tę drugą stronę medalu, podpowiem może coś, co się przyda Wam, Nowożeńcom ;)  

Jestem muzykiem i szefem kapeli AKCJA, jej założycielem, pomysłodawcą i managerem. Dość wcześnie zacząłem przygodę w tej branży, dlatego mam za sobą teraz kilkanaście lat doświadczeń, pofruwałem troszkę po świecie, zaczerpnąłem inspiracji garść co do poukładania mojej kapeli w Polsce. Mój zespół, jak każdy, miał wzloty i drobne upadki, ale robiłem wszystko, żeby generalna tendencja była konsekwentnie wznosząca jak składki ZUS ;). Jestem upartym, nieznośnym, być może czasem upierdliwym typem dla moich kochanych współgraczy, ale myślę że dyscyplina i wyrobienie pewnych nawyków, dobrych standardów w zespole, to dobry pomysł, tego się trzymam i widzę, że dzięki temu jakoś dajemy radę, co cieszy także – myślę – moich kochanych zdolnych współgraczy z zespołu ;) Jednym z takich standardów jest u nas np. rezygnacja z procentowo-wyskokowego podejścia do wykonywania pracy. Kilku naprawdę dobrych muzyków niestety u nas pośliznęło się na tym i musiało zmienić barwy zespołu ze względu na zbytnie przywiązanie do "tych" trunków ;). Pozdrawiam ich serdecznie i mimo wszystko życzę sukcesów :)

W naszej historii zaczynaliśmy od przysłowiowych wesel w remizach i festynów wszelkiej maści, graliśmy dla dzieci w szkołach podstawowych, dla strażaków, policjantów, nawet Izby Skarbowej, w końcu udało nam się zaistnieć na prestiżowych krakowskich i warszawskich salach, grając duuuże imprezy (np. Bal Mistrzów Sportu), dla duuuuużych firm (jak Nokia, Orlen, Warka) u boku ludzi, których znaliśmy tylko z TV, graliśmy z nimi i wiecie co? Okazało się, że to są ludzie! :O (The Animals, In-Grid, E.Górniak, Bajm, T-Love, P. Markowska, Urszula, Kayah, N. Kukulska, A. Piaseczny itd...). Szczególnie wesoła historyja przytrafiła się, kiedy graliśmy support przed kapelą legendą - The Animals. Tydzień chodziłem do tyłu przed tą imprezą i odprawiałem gusełka, żeby się udało. Chłopakom z zespołu obiecałem, że jeśli się uda, pierwszy raz w życiu wypiję z nimi piwo i się upiję, znając mnie nie dowierzali, ale... złapali za słowo i trzymali w uchwycie uparcie :). Impreza udała się fantastycznie, co poskutkowało ogólną radością i ogólnym wyczekiwaniem na spełnienie mojej obietnicy.

Nie będę jednak opowiadał historii swego życia, dość że skończyliśmy z chłopakami z The Animals w hotelu na obcym weselu przy piwku opowiadając sobie dziwne historie, tańcząc z panią młodą... niestety wszystkich szczegółów tego wieczoru nie pamiętam wystarczająco precyzyjnie... ;)).

Teraz jestem managerem i gościnnym członkiem mojej kapeli AKCJA oraz muzykiem kilku innych składów, z którymi "uszczęśliwiamy" przyjaciół z Polski, ale także z innych stron świata, być może kieeedyś napisze o podróżach do Ameryki Płd, czy do Emiratów Arabskich, ale wracając do naszych swojskich klimatów... :)

Wybór rodzaju muzyki na swój jedyny (najprawdopodobniej ;) ), niezapomniany (na pewno) dzień ślubu wydaje się być kwestią przysparzającą reakcji alergicznych ;)

Ale oto prosty przepis:
1) umów się z dziewczyną
2) wprowadź w dobry nastrój
3) absolutnie nie zapraszajcie rodziców, teściów i innych rodzinnych doradców... ;)
4) zrób dziewczynie kawkę, przygotuj dobre ciacho i garść ulubionych cukierków
5) po krótkiej rozluźniającej konwersacji zadajcie sobie kilka zasadniczych pytań:
- jaki jest rozmiar Waszego budżetu na kwestię muzyki
- jaki stopień jakości Was interesuje: czy chcecie rozpoznawać poszczególne utwory po pierwszych dwóch nutach, czy po pierwszych dwóch zwrotkach z możliwością wykonania „telefonu do przyjaciela”... ;)
- czy chcecie sobie podśpiewywać z kapelą "O bela, bela Mariii" czy raczej "It's my life"(zakładając opcje w miarę wczesnego rozpoznania, jaki utwór jest aktualnie "na tapecie" ;)), a może chwilami szczypta szaleństwa typu heavy metal, techno, a może mix tego wszystkiego, czyli chwilami "Oppan gangnam style", chwilami "Ja...uwielbiam ją...ona tu jest..." a chwilami "Smoooke on the waaater..."
- jakie są Wasze gusta stylistyczne - w stronę przaśnych klimatów, czyli żeby frontman biegał po sali z rekwizytami i bawił gości gagami typu wałeczki, sznureczki, jajeczka, czy może w stylu klasa i elegancja, a może jakieś umiejętne połączenie w stylu humor, ale z klasą?
- czy podobałyby Wam się niespodzianki w stylu małych show, atrakcji... czyli taki myk, kiedy ekipa z zespołu potrafi z siebie zrobić pozytywnych pajaców ;) lub może zaprosić inne atrakcje na krótkie recitale (ostatnio dość modne) - kwartet smyczkowy, pokaz barmański, kapela góralska, jakiś ciekawy skład instrumentalny...
- jakich macie gości - wiek, Polska czy zagranica, z jakimi mniej więcej gustami (chodzi o to, żeby np. któryś wujek nie skrzywdził widelcem lidera zespołu, ponieważ nie zaśpiewał natychmiast po jego WYRAŹNEJ PROŚBIE "Jesteś szalona"... ;)) )
6) po uzgodnieniu poglądów macie dwa wyjścia:
- zadzwonić do sprawdzonych konsultantów ślubnych
- działać na własną rękę...
W obu przypadkach warto zajrzeć na jeden ze sprawdzonych portali ślubnych, gdzie znajdziecie wszystko (łącznie z propozycjami konsultantów ślubnych), zresztą to już zrobiliście skoro mnie czytacie... ;)).
W pierwszym przypadku (konsultant ślubny), jeśli dobrze wybraliście, prawdopodobnie macie temat z głowy i pozostaje Wam dokończyć kawkę z ciasteczkiem i... rozkoszować się przygotowaniem samych siebie do tego dnia, cokolwiek miałoby to w tym momencie oznaczać ;)).
Ponieważ drugi przypadek (działanie na własną rękę) jest bardziej skomplikowany - może poopowiadam - jeśli dożyję - następnym razem. Tymczasem sam udaję się na późną herbatkę i porozkoszuję się myślą, że to wszystko jeszcze przede mną ;))

Dariusz Barwiński, Kapela AKCJA / www.kapela-akcja.com
Tekst i fot. Kapela AKCJA

Źródło: abcslubu.pl
www.abcslubu.pl

www.facebook.com/abcslubu

Reklama
Promocje
Promocje
Katalog firm
Komis ślubny
Humor
Partnerzy
Linki
Osób on-line: 2
                  .:. Regulamin .:. Reklama .:. Statystyki .:. Dodaj firmę .:.
 
Copyright 2007-2020 © by wesele.plock.pl. All rights reserved.
Projekt graficzny i oprogramowanie serwisu: Jarosław Gębka.