Płocki Portal Ślubno-Weselny
  Dzisiaj jest: piątek, 24 maja 2019 r., Imieniny: Joanny, Zuzanny   rss  
 
Redakcja
Artykuły
Forum dyskusyjne
Ślub
Wesele
Formalności
Niezbędnik
Ciekawostki
Płockie Imprezy

Artykuły .:. Rozmowy o fotografii ślubnej 


Rozmowy o fotografii ślubnej

Czym kierują się nowożeńcy wybierając fotografa ślubnego, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze, czy sprzęt jest tutaj najważniejszy? O fotografii ślubnej rozmawiamy ze znanym płockim fotografem Tomaszem Gałązką.


Czym się kierują....

Młodzi ludzie, którzy w najbliższej przyszłości będą zawierali związek małżeński, decydują się na wybór fotografa kierując się wieloma kryteriami. 

 • Ceną wykonania usługi
 • Jakością sprzętu fotografa
 • Poleceniem znajomych
 • Informacją z Internetu
 • Ogłoszeniami prasowymi
 • Jakością wykonanej usługi

Ostatnie kryterium jest, niestety, najmniej ważnym. Liczy się przede wszystkim koszt. Każdy liczy pieniądze i przy różnych innych kosztach realizacji uroczystości ślubnych, dokumentacja fotograficzna staje się często mniej ważna. Niestety coraz częściej łączy się usługę rejestracji wideo z fotografowaniem. Oznacza to pogorszenie jakości, bo nie jest możliwe dobre wykonanie obydwu usług przez tego samego operatora.

Ale czy sprzęt to jest...

Przy obecnych wymaganiach w fotografii ślubnej sprzęt znacząco wpływa na komfort pracy fotografa i na jakość produktu. Niektórych pomysłów nie można zrealizować tanim kompaktem. Ale to nie znaczy, że gorszym i tańszym aparatem nie można zrobić ciekawych fotografii ślubnych. Liczy się wtedy pomysłowość i wiedza fotografa.

A na co należy jeszcze zwrócić uwagę ....

Fotografia jest tak uniwersalnym medium, że obraz fotograficzny można dowolnie kształtować. Obecne możliwości fotografii cyfrowej stworzyły szeroką bazę technik do edycji fotografii. Czasami trudno zrozumieć poczynania niektórych fotografów ślubnych, którzy z uporem maniaka zmieniają sens fotografii przekształcając ją tak, że fotografia ślubna zmienia się w fotografią pogrzebową. Ma to miejsce wówczas, gdy bez uzasadnienia konwertuje się piękną fotografię w barwach naturalnych na czarno-szaro- białą. 

Dynamiczne otoczenie sprawia, że fotografia ślubna powinna być również dynamiczna. Efekt ruchu można osiągnąć stosując znaną technikę motion blur czy time lapse. Stosując lampę błyskową można urozmaicić kompozycję za pomocą slow sync. 

Uroczystości ślubne to chwile pełne emocji, uczuć, napięć i właśnie takie uczucia trzeba rejestrować podczas całej imprezy. Fotografia ślubna powinna być jak najlepszym dokumentem, pamiątką tamtych chwil, wymaga więc dokładnego zaplanowania rejestrowania wszystkich istotnych szczegółów. Ja zwracam szczególną uwagę na narzeczonych. To oni są pierwszoplanowymi aktorami wszystkich uroczystości związanych z zawarciem związku małżeńskiego.

Z tego co wiem...

Rodzaj fotografii ślubnej zależy najpierw od zleceniodawcy. To oni decydują jakie chcą mieć fotografie, w których będą grali główną rolę. Obecnie odchodzi się od fotografii ślubnej w studio, co wynika z techniki fotograficznej i zmiany obyczajów. Nienaturalne tło studia jest zastępowane naturalnym tłem pięknego wnętrza pałacowego, rozległego krajobrazu czy błękitnego nieba. 


Fotograf może zaproponować rodzaj fotografii dokumentującej uroczystości ślubne. Należą do nich:

 • Sesja przedślubna
 • Błogosławieństwo rodziców
 • Ceremonia ślubna
 • Wesele
 • Sesja w plenerze

Fotograf ślubny powinien dokładnie znać potrzeby zleceniodawcy, ponieważ po wykonaniu zlecania należy je sprzedać. Wprawdzie cenę usługi ustala się przed jej wykonaniem, ale zleceniodawca może odstąpić od zapłaty jeśli fotografie nie będą się podobały. 

Tomasz Gałązka
 
Reklama
demoty.info.pl
Promocje
Promocje
Katalog firm
Komis ślubny
Humor
Partnerzy
Linki
Osób on-line: 7
                  .:. Regulamin .:. Reklama .:. Statystyki .:. Dodaj firmę .:.
 
Copyright 2007-2019 © by wesele.plock.pl. All rights reserved.
Projekt graficzny i oprogramowanie serwisu: Jarosław Gębka.