Płocki Portal Ślubno-Weselny
  Dzisiaj jest: sobota, 19 września 2020 r., Imieniny: Januarego, Teodora   rss  
 
Redakcja
Artykuły
Forum dyskusyjne
Ślub
Wesele
Formalności
Niezbędnik
Ciekawostki
Płockie Imprezy

Artykuły .:. Jak rozsadzić gości na weselu? Winietki - dobry obyczaj czy tez konieczność? 


Jak rozsadzić gości na weselu? Winietki - dobry obyczaj czy tez konieczność?

Kilka lat temu byłam zaproszona wraz z rodziną na wesele koleżanki z pracy. Niestety nie było winietek. Zajęliśmy miejsca przy pierwszym lepszym stole i nikt nie chciał z nami usiąść, ponieważ nas nie znali.
Po kilkuminutowym zamieszaniu, posadzono nas na miejscach tych dzieci, które po obiedzie uciekły na kolana rodziców. Czułam się trochę winna tego zamieszania. Wiedziałam, że to przez nas przestawiano krzesła i ściskano się przy stolach, a my siedzieliśmy „w komforcie”, bo cały stół był nasz. Wtedy też postanowiłam, że będę Parom Młodym proponować winietki.


Ta trudna sztuka rozsadzania gości może być przyjemniejsza, jeżeli będziemy się kierować sześcioma podstawowymi zasadami
1.  Potrzebny nam będzie plan sali i możliwości ustawienia stolików z przewidywana ilością osób przy stole.
2.  Im bliższa rodzina, tym bliżej pary młodej siedzi   .
3.  Musimy być na bieżąco z sympatiami i antypatiami zaproszonych osób. Skłócone ze sobą osoby nie powinny siedzieć przy tym samym stole i jeżeli jest taka możliwość, to należy ich usadzić plecami do siebie. Jeżeli jednak musi to być jeden długi stół, to pamiętajcie - zawsze po dwóch stronach stołu i w jednej linii, nigdy naprzeciw siebie .
4.  Jeżeli wesele jest na dwóch lub więcej salach, to najstarsza część rodziny powinna siedzieć na Sali, gdzie odbywają się tańce.  Często są to osoby, które nie tańczą wcale albo niewiele, ale bardzo lubią patrzeć na zabawę innych.
5.  Gdy przy jednym stole musimy posadzić gości z dwóch rodzin, to na „łączników” musimy z tych dwóch rodzin wybrać osoby najbardziej śmiałe i komunikatywne.  Dobrze, aby były w podobnej grupie wiekowej. To bardzo ważne osoby, ponieważ dokonają integracji grupy.
6.  Na weselu wśród gości mamy: koleżanki pani młodej, kolegów pana młodego, wspólnych znajomych i znajomych z pracy. Bardzo często te osoby się nie znają, wiec powinniśmy im to umożliwić. Trzeba mieć sporo szczęścia, aby były to osoby o podobnych zainteresowaniach, które zawsze znajda wspólny język, więc zastanówmy się nad usadzeniem ich w kolejności takiej:

Znajomi z pracy pani młodej - koleżanki pani młodej- wspólni znajomi -  koledzy pana młodego - znajomi z pracy pana młodego (oczywiście z osobami towarzyszącymi)

Można jeszcze pokusić się o pełny komfort matek z dziećmi oraz osób starszych i starać się nie dawać im miejsc blisko klimatyzacji i głośników, ale to już zaczyna komplikować wcześniejszy schemat

Wszystko zależy od sali, stołów, jakie mamy do dyspozycji i towarzystwa, które musimy rozsadzić, ale przynajmniej będziemy mieć komfort psychiczny, że na samym początku nikt nie będzie wałczył o dwa miejsca obok siebie. Obsługa będzie mogła zająć się podawaniem obiadu, a nie będzie musiała przekładać nakryć czy też w gorszym przypadku - dostawiać stołów. Unikniecie również nieproszonych gości, którzy mogą wejść na sale wraz z orszakiem weselnym. Rodzice, którzy przyszli z dzieckiem, a nie potwierdzili tego faktu, będą wiedzieli, że jednak miejsce obok nich należy do kogoś innego i nie posadzą dziecka na krześle, tylko wezmą na kolana.

Decyzje o rozsadzaniu i tak musicie podjąć sami, ale my  skłaniamy się do tezy, że winietki to teraz już konieczność.

Pracownia Florystyczna Astra

Tablica z listą gości, dekoracje stołu, winietki, zaproszenia w kolorze pomarańczowym:  Pracownia Florystyczna Astra

Winietka w stylu dzikiego zachodu: Pracownia Florystyczna Astra

Winietka w jesiennym stylu: Hubert Lamański, FlowerLand

Winietka w jasnych jesiennych barwach: Pracownia Azea

Specjalista portalu abcslubu.pl - Dorota Piątek,  Hotel Kazimierz / www.hk.com.pl

Fot. 1-2: Mirek Rozwadowski, Magia Kadru
Fot. 3: Aneta Garbowska
Fot. 4-5: Marcin Romański

Źródło: abcslubu.pl
www.abcslubu.pl
www.facebook.com/abcslubu

Reklama
Komis sukien ślubnych
Promocje
Promocje
Katalog firm
Komis ślubny
Humor
Partnerzy
Linki
Osób on-line: 2
                  .:. Regulamin .:. Reklama .:. Statystyki .:. Dodaj firmę .:.
 
Copyright 2007-2020 © by wesele.plock.pl. All rights reserved.
Projekt graficzny i oprogramowanie serwisu: Jarosław Gębka.