Płocki Portal Ślubno-Weselny
  Dzisiaj jest: sobota, 19 września 2020 r., Imieniny: Januarego, Teodora   rss  
 
Redakcja
Artykuły
Forum dyskusyjne
Ślub
Wesele
Formalności
Niezbędnik
Ciekawostki
Płockie Imprezy

Artykuły .:. Walentynkowe wesele z dziećmi czyli zakochany animator dla dzieci  


Walentynkowe wesele z dziećmi czyli zakochany animator dla dzieci

Gdy spojrzymy teraz za okno, od razu robi nam się zimno. Mimo, iż biały puch jest przepiękny, to mokre skarpetki w butach po spacerze polskimi chodnikami skutecznie hamują tę miłość


Na szczęście mamy niedługo Walentynki, czyli „amerykańskie, przereklamowane święto”. I mimo iż wiele osób wypiera się skłonności do celebrowania tego dnia – tak naprawdę miło jest dostać karteczkę z wyznaniem od ukochanej osoby.

Jak już jesteśmy przy zakochanych – naturalną koleją rzeczy jest, że biorą oni ślub i wyprawiają wesele. Zapraszają na nie swoje rodziny, znajomych – także z dziećmi. I wtedy wszyscy, nawet rodzice o wielkich pokładach miłości do dzieci albo ci, którzy mają dopiero w planach założenie rodziny, zostają wystawieni na próbę. Bo dzieciaki-rozrabiaki potrafią być w kilku miejscach naraz, nie odpuszczają swoim rodzicom ani na chwilę i mają mnóstwo historii do opowiedzenia oraz pytań do zadania. Chyba nie muszę pisać, że opisani dorośli oddaliby królestwo za chwilę wytchnienia?

Goście, którzy przybędą na Wasze wesele z dziećmi, z chęcią skorzystają z przygotowanych zabaw dla dzieci. Jeżeli nie czujecie się na siłach lub nie macie chętnej osoby do opieki nad grupką małych dzieci proponuję zatrudnić wykwalifikowaną kadrę - czyli animatorów do zabaw z dziećmi na weselach.

W tym roku Walentynki nie przypadają dokładnie w sobotę, ale dobrze się składa - dzieci będą miały trochę czasu na przygotowanie niespodzianek.

Wracając do zabaw – najlepiej zacząć od manualnych zajęć dla dzieci.

Postaram się przekazać najprostsze pomysły, których realizacja nie wymaga zbyt dużych nakładów finansowych.

1. Kartki Walentynkowe – można je wykonać z kartek papieru kolorowego, wyciętego do formatu A5. Kartkę składamy na pół, tworząc laurkę. Jej ozdobienie to już tylko inwencja dzieci, można wykorzystać skrawki kolorowego papieru, bibułę oraz cekiny czy brokat w żelu. Jeżeli starsze dzieci wykonają kartkę szybciej od maluchów - mogą jeszcze zrobić lub ozdobić kopertę na kartkę.

2. Z kartki kolorowego sztywnego papieru typu bristol wycinamy serduszko wielkości dłoni i ozdabiamy je w jeden ze sposobów podanych powyżej. Do serduszka doczepiamy kijek od balona, przełamany na pół, który na pewno znajdzie się na sali weselnej. Trzeba jeszcze wykonać podstawę, na której stanie serduszko. Wystarczy kolejny kwadrat sztywnego papieru, ozdobiony krepą lub kolorowym konfetti. By serduszko trzymało się podstawy, wystarczy w kijku umocować plastelinę i przyczepić do podłoża.

3. Witraże sercowe - z kartki papieru wycinamy środek, tak by powstała ramka i owijamy ją paskami bibuły. Bierzemy kolorową kartkę i wycinamy w niej serce, a powstałą „dziurę sercową” podklejamy innym kolorowym papierem. Na powstały witraż naklejamy wykonaną ramkę, która możemy dodatkowo ozdobić: brokatem, cekinami lub małymi różyczkami z bibuły.

4. Jeżeli mamy specjalne farbki do malowania na szkle, możemy ozdobić dwa zwykłe białe kubki. Najlepszymi motywami są gołąbki, serduszka, obrączki – każda Młoda Para ucieszy się z takiego prezentu.

5. A może broszka z modeliny? Jest podobna do plasteliny, z tą różnicą, że ładnie i szybko zasycha. Podczas gniecenia w małych rączkach przybiera wymarzony kształt: np. serduszka czy kwiatka. Wystarczy jeszcze ją ozdobić, wcisnąć z tyłu agrafkę i gotowe!

6. Jeżeli dzieci mają ochotę , można nauczyć ich krótkiego wierszyka, fraszki lub piosenki. W przerwie orkiestra na pewno chętnie odda mikrofon odważnym małym artystom, by mogli zaprezentować się Młodej Parze.

Pamiętajmy, by przed rozpoczęciem tych artystycznych prac, odpowiednio zabezpieczyć stół oraz odzież odświętnie ubranych dzieci, np. fartuszkami. Warto też przygotować dziecięce nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami, mieć pod kontrolą, np.: sypki brokat, cekiny i wszystkie inne rzeczy, które dla najmłodszych mogą być niebezpieczne przy samodzielnym używaniu.

Miłej zabawy, zakochani!

Ekspert portalu abcslubu.pl - Magda Wiśnik
Fot. Animacje dla dzieci

Źródło: abcslubu.pl
www.abcslubu.pl
www.facebook.com/abcslubu

Reklama
Promocje
Promocje
Katalog firm
Komis ślubny
Humor
Partnerzy
Linki
Osób on-line: 5
                  .:. Regulamin .:. Reklama .:. Statystyki .:. Dodaj firmę .:.
 
Copyright 2007-2020 © by wesele.plock.pl. All rights reserved.
Projekt graficzny i oprogramowanie serwisu: Jarosław Gębka.