Sztuka zapraszania – czyli kilka słów o zaproszeniach ślubnych

Zaproszenia ślubne są bardzo ważnym elementem. Należy pamiętać, że zaproszenia pozostaną u gości, dlatego powinny mieć stosowną formę. Miło jest również gdy Wasze zaproszenia, wizytówki na stół, podziękowania itp. mają podobną formę i stanowią niejako jedność.

Dobre wychowanie wymaga by najbliższej rodzinie i rodzicom chrzestnym wręczyć zaproszenia osobiście. Gdy to jest niemożliwe zaproszenia wysyłamy pocztą. Warto również dodać, że osobiste zaproszenie gości jest o wiele milej odbierane niż wysyłanie ich pocztą.

Bezpośredni kontakt z zapraszanymi gości nie tylko sprzyja zacieśnieniem więzi ale również zawarciu bliższych relacji.

Należy również pamiętać by zaprosić gości odpowiednio wcześniej (3 tygodnie przed uroczystością – jeśli zaproszenia są z potwierdzeniem przybycia – odpowiednio wcześniej).

Wręczać osobiście zaproszenia należy pamiętać o kilku szczegółach. Wkładając zaproszenie wkładamy je wierzchem do koperty, koperta nie może być zaklejona. Nieelegancko jest również wręczać odwróconą kopertę.
Jeśli zapraszani goście są również na przyjęcie weselne, ważne jest aby znalazła się również adnotacja gdzie ono się odbędzie. Gdy zapraszamy całe rodziny należy wpisać pełne imiona dzieci, a nie tylko inicjały.

Warto również w zaproszeniu wpisać datę do kiedy goście mogą potwierdzić swoje przybycie oraz numery kontaktowe do pary młodej.

Wiele par decyduje się przygotować zaproszenia własnoręcznie, dzięki czemu mają one niepowtarzalną formę. Jednak osobiste ich przygotowanie jest bardzo czasochłonne.

Treść zaproszenia nie musi się ograniczać jedynie do daty i miejsca. Na zaproszeniach można dodać motto, cytat lub refleksję. Oryginalnym pomysłem jest również umieszczenie własnego zdjęcia na zaproszeniu.

Do zaproszeń można również dodać dodatkowe informacje np. mapę dojazdu do kościoła, lokalu weselnego, miejsca noclegu itp.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.

Skip to content